Blog muzyczny
o muzyce

Francuski Black metal

maj 1st 2010 in Metal, Muzyka, Polecamy, Płyty

Artykuł ten jest szczególnie dla ludzi którzy uważają że Francja i Black metal to dwie sprzeczności, a na słowa BM z Francji wybuchają śmiechem, mówiąc że to pewnie jakieś gówno. Otóż jest parę godnych polecenia kapel, które pochodzą z Francji. Niestety kapele te pozostają dalej w podziemiu ze względu na słabe, społeczne zainteresowanie tym stylem muzycznym. Ale nawet w tym kraju są ludzie których dalej inspiruje BM.

Istnieje kapela „>Paste Noire” i muszę przyznać ze bardzo przyjemnie się tego słucha. Goście pochodzą z Avignon i tworzą od roku 2000. Szczególnie polecam płytę „Ballade cuntre lo Anemi francor” – jest max przejebana i nie polecam ją dla ludzi o słabych nerwach. Zło w czystej postaci :P i jakby to powiedział mój kumpel „Skoczne i do zanucenia”. :P.Płyta jest całkiem świeża bo wyszła w 2009 r. Wrzucam drugi kawałek z tej płyty bo mnie rozwalił.

Kawałek z dema z 2005 roku.

Natomiast z trochę innej półki bo – epic/pagan BM polecę dosyć słabo znaną kapelę „>Lutece”
„Alesia” – kawałek oczywiście nawiązuje do bohaterskiej obrony swojego grodu przez Galów przed przeważającymi siłami Juliusza Cezara - posłuchajcie.

czarne legionyOrganizacja o nazwie „Les Legions Noires” (czarne legiony) zrzeszała zespoły BM z Francji.
>dowiedz się więcej

LLN powstała jakoś z początkiem lat 90tych. Było to odbicie lustrzane norweskiego „Black Circle” Do LLN należały takie zespoły jak „>Vlad Tepes” czy „>Mutiilation” oraz parę jeszcze  innych. Niestety kapele te pozostały razem ze swoją ideologią w cieniu jak przystało na prawdziwych thrue - ortodoksyjnych BMowców.  Z przykrością stwierdzam, że ciężko się tego słucha i tak samo ciężko tam znaleźć coś dobrego. Poza tym nagrania były rozprowadzane tylko w śród znajomych,:P więc dotarcie do nich graniczy z cudem. Oczywiście zależy kto co lubi, więc dla chcącego nic trudnego w dobie dzisiejszej techniki komputerowej.

Zresztą posłuchajcie sami.

No ale to jest w końcu prymitywny black metal i taki już jego urok, bo taki ma on być.

Osoby których zaciekawił temat zapraszam do wypowiadania sie. Co o tym sądzicie. Czy BM we Francji nadaje się do czegoś w ogóle ?

Tak samo ludzi którzy wiedzą o co chodzi zapraszam do rozwijana tematu.


2 komentarzy to...
“Francuski Black metal”
Avatar
Satrina

Od dawna pasjonuję się blackiem skandynawskim, ale właśnie ostatnio zaciekawił mnie francuski…Jest parę godnych kapel, tylko ten język mi nie pasuje - genialnie brzmi np black po norwesku (Satyricon - Den Siste). Ale dla odmiany warto posłuchać:)


Avatar
maha

pierwszy utwór naprawde mi sie spodobał
requiredrequired - won't be displayed


Twój komentarz:

FALKENBACH

Zaczęło się od tego że gość Markus Tümmers po wcześniejszych przejściach z muzyką, założył Falkenbacha jako jednoosobowy projekt. Było to już w Niemczech, bo Markus wychował się na Islandii. Zanim powstał Falkenbach, Markus tworzył muzykę między 89 a 91. W 93 zaczął grać na gitarze w ‘Crimson Gates’. Z tego projektu powstały [...]

FALKENBACHPrevious Entry

Venom w Krakowie - czyli powrót do korzeni

Nie ma sie co rozpisywać. Niepodważalna klasyka i jedna z kapel która miała największy wpływ na rozwój muzyki metalowej.

Przez wielu uważana za pierwszy zespół black metalowy.  Nazwa tego stylu pochodzi właśnie od jednego ich utworu “Black metal”

http://gig-news.pl/2010/03/11/venom-w-2010-na-koncercie-w-krakowie-i-warszawie/

Zagrają:

23 czerwca 2010 – Kraków, Klub Kwadrat, bilety po 90 zeta a w dniu koncertu 110
25 czerwca 2010 – [...]

Venom w Krakowie - czyli powrót do korzeniNext Entry

polecam